1. Temizlik Şirketi
 2. Yemekhane Temizliği

Yemekhane Temizliği

Yemekhaneler toplu olarak yemek yenen işyeri fabrika otel tatilköyü yemekhaneleri ve restaurantların yemek yenen bölümleridir. Doğal olarak en çok hijyen gerektiren ve temizliğine önem verilmesi gereken mekanlardır.
Randevu Al

  Yemekhane Temizliğinde En Güvenilir Markayız

  Tek yapmanız gereken web sitemizden veya telefon üzerinden bizlere detayları bildirmek. Uzmanlarımız en iyi şekilde sizlere yardımcı olacaklardır.

  Yemekhane Temizliğinde Bağcı Grup Güvencesi

  Sağlıklı bir yemek ortamı için profesyonel Yemekhane Temizliği hizmetimizle yemekhane alanlarını hijyenik ve tertemiz tutuyoruz. Uzman ekiplerimiz, temizlik standartlarına uygun bir şekilde çalışarak yemekhane alanlarını güvenle kullanmanızı sağlar.

  Profesyonel Hizmet
  Esnek Planlama
  Müşteri Memnuniyeti
  Uzman Kadro
  Profesyonel Ekipman
  Uygun Fiyat
  Referansalarımızdan Bazıları

  Referanslarımız arasında yer almak için sağ kısımda bulunan rezervasyon talebi formunu doldurabilir veya iletişim numalarından bizlere ulaşabilirsiniz.

  Yemekhane temizliğinde en başta hijyenik kurallar yer almalı ağır kimyasal ve kalıntı bırakan deterjanların kullanılmaması gerekir. Temizlikte kalite ve sağlığa zararı olmayan maddelerle hijyen sağlanabilmelidir. Piyasada bu konuda uzmanlaşmış firmalar içerisinde personel ve hizmet kalitesi açısından Bağcı grup olarak hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlılık ve personel eğitimi güler yüzlü hizmet birinci kural olarak gelmektedir. Sürekli yemek pişmesi ve oluşan buharla birlikte ısınan ve yükselen yağlı hava zamanla mekana sinmektedir. Yapılacak temizlikte biriken yağlara titizlikle ortamdan uzaklaştırılarak ısının etkisiyle istemeden yemeklere karışması önlenmelidir. Bunun için uygun temizlik maddeleri kullanılır.

  Sürekli yemek pişmesi ve oluşan buharla birlikte ısınan ve yükselen yağlı hava zamanla mekana sinmektedir. Yapılacak temizlikte biriken yağlara titizlikle ortamdan uzaklaştırılarak ısının etkisiyle istemeden yemeklere karışması önlenmelidir. Bunun için uygun temizlik maddeleri kullanılır.

   

  Yemekhane Temizliği özel itina ve bilgi isteyen, titizlik gerektiren iş olması, temizlik, sağlık ve hijyeni gerektirmesi ve insanı ilgilendiren bir konu olması nedeniyle bir kat daha fazla özen gerektirmektedir. Direk insan sağlığını ilgilendirmektedir. Yemek konusu olduğundan hoş kokmalı ferah olmalı görüntüde hiçbir olumsuzluk söz konusu olmamalıdır. Havalandırmasından, temizliğin kalitesinden , düzenlenmesinden tüm konularda yapılacak işlemlerin görünmeyen yönüyle hijyeninden her aşamasında oldukça önemli ve gerekli işlemler bütünüdür. Hem hizmet kalitesi hem personel kalitesi hem de verilen zamanda yerine getirebilmesi ve taahütlere uyulması firmanın ciddiyetini ve titizliğini göstermektedir. Ciddi hizmet anlayışı ve kaliteden ödün vermeyen firma piyasada haklı başarı çıtasını yükseltmektedir.

  Yemekhane Temizliği Hakkında En Çok Merak Edilenler

  Fabrika temizliği yapılırken, öncelikle ortakYemekhane Temizliği hizmeti, yemekhane ve mutfak alanlarının profesyonel ekipler tarafından düzenli olarak temizlenmesi işlemidir. Bu hizmet, yemekhane hijyenini ve güvenliğini sağlamak, bulaşıkları yıkamak, yüzeyleri dezenfekte etmek ve temizlik standartlarını korumak amacıyla sunulur. kullanım alanları, üretim alanları, tuvaletler, mutfak ve yönetim ofisi gibi alanlar ayrı temizlik uygulamaları vasıtasıyla yapılmalıdır. Bu bölümlerin temizliği için ekipler halinde ayrı olarak çalışılmalıdır. Bunun yanında bir alanda kullanılan bir temizlik malzemesi başka bir alanda kullanılmamalıdır. Mesela, tuvalet temizlenirken kullanılan temizlik malzemeleri, başka bir alana da temas ettirilmemelidir. Burada ekip şefi oldukça dikkatli davranmalıdır. Bu dikkatli davranma sonuç olarak kaliteli bir temizlik için olmazsa olmaz bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Yemekhane Temizliği, mutfak ekipmanlarının, yüzeylerinin ve bulaşıkların temizlenmesini içerir. Bulaşıklar yıkanır, tezgahlar dezenfekte edilir, mutfak zemini temizlenir, yemekhane alanları düzenlenir ve genel bir temizlik sağlanır.

  Yemekhane Temizliği, yemekhane türüne, yoğunluğuna ve kullanımına bağlı olarak değişebilir. Genellikle günlük veya haftalık periyotlarda yapılması önerilir. Düzenli temizlik, hijyen standartlarının korunması ve sağlıklı bir yemek ortamının oluşturulması için önemlidir.

  Yemekhane Temizliği hizmeti, okul yemekhaneleri, fabrika yemekhaneleri, hastane yemekhaneleri, kafe ve restoran mutfakları gibi birçok farklı alanda verilir. Her türlü yemek üretim ve servis alanının temizlik ihtiyaçlarını karşılar.

  Profesyonel Yemekhane Temizliği hizmeti, temizlik standartlarına uygun olarak yürütülerek hijyenik bir yemek ortamı sağlar. Uzman ekipler, doğru temizlik ürünleri ve yöntemleri kullanarak yemekhane alanlarını hijyenik ve güvenli bir şekilde temizler, böylece sağlıklı bir yemek üretim ve servis ortamı oluşturulur.